Teoretické základy
Prevodový postup a vplyv molekulárnych informácií bol nezávisle potvrdený niekoľkými inštitúciami, vrátane Slovenian Bion Institute (Slovinská Bion inštitúcia), ktorá vedie výskum v oblasti bioelektromagnetiky a ktorá tiež potvrdila vplyv informácií na baktérie a rastliny, na ktoré neplatí placebo efekt. [1].
Kvantová elektrodynamika vysvetľuje, ako vzájomnný styk fotónov elektromagnetického poľa s molekulami vody vedie k zachyteniu poľa v skupine molekúl, keďže kolektívne elektrónové vzruchy a uvoľnenia molekúl spôsobia, že fotóny nemôžu zmiznúť späť do pozadia, z ktorého prišli. Toto vytvára súdržné polia. Podľa elektrodynamiky, vnútorná rezonácia súdržných polí tiež priťahuje iné molekuly, keď sa k nim priblížia. In accordance with electrodynamics, the internal resonance of a coherent domain also attracts other molecules when they come near it. To vyúsťuje do špeciálnej zmesi hmoty, ktorá môže byť nazývaná energická hmota.[2].
Malo-uhlové RTG-snímkové štúdie ukázali, že obyčajná pitná voda pozostáva z dvoch rôznych tekutín odlišnej hustoty: jedna tekutina má väčšiu hustotu a pozostáva s miktroštruktúr (súdržných polí), kde pritom druhá má nižšiu hustotu a pozostáva z voľných molekúl [3].
Štúdie, v ktorých bola voda ožiarená s infračerveným svetlom ukázali, že môže trvať viac ako jeden deň aby sa voda reštrukturalizovala naspäť po ožiarení.[4].
Určité štúdie tiež ukázali prítomnosť veľkých polí vo vode [5].
Tieto a mnohé iné štúdie a teoretické základy poskytujú vysvetlenie ako vibračná štruktúra určitých látok ovplyvňuje iné kompatibilné látky. Keďže sa toto deje na jemnej, netepelnej úrovni, odhaľovanie vyžaduje špeciálne metódy, ktoré sú momentálne študované prevažne alternatívnou vedou.
[1] Jerman I, Ružič R Krašovec R. Škarja M Mogilnicki L. Elektrický prenos molekulárnych informácií do vody, ich ukladanie a bioefekt na rastliny a baktérie. Electromagnetic Biology and Medicine 2005; 24(3): 341-354).
[2] Arani R, Bono I, Del Giudice E, et al. QED súdržnosť a termodynamika vody. Int J Mod Physics 1995; 9: 1813-41.
[3] Huang C, Wikfeldt KT, Tokushima T, et al. Nehomogénna štruktúra vody pri okolitých podmienkach. Proc Natl Acad Sci USA 2009; 106: 15241-6.
[4] Yokono T, Shimokawa S, Mizuno T et al. Klathrátu-podobné usporiadanie v tekutej vode vyvolané infračerveným žiarením, Jpn J Appl Phys 43 2004; L1436–L1438.
[5] Yinnon C, Yinnon T. Polia vo vodných roztokoch: teória a experimentálne dôkazy. MPLB 2009; 23(16): 1959-73.
Text: Flaska-slovensko